1971 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Sivas’ta tamamladım. 1990 yılında ilk tercihim olan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünü kazandım. 1997 senesinde mezun olarak “doktor”oldum. Aynı yıl TUS sınavında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nü kazandım. 30 Ekim 2002 tarihinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak “Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı” oldum. 

2002-2004 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Yale Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı (postdoc) pozisyonunda “beyin damar hastalıklarının genetiği ve moleküler biyolojisi” üzerinde araştırmalar yaptım.Bu süre zarfında Amerika’da doktor olabilmek için gerekli olan 3 basamaklı imtihanı kazanarak ECFMG sertifikasını aldım. 
 
2004-2007 tarihleri arasında Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalıştım. 
2007-2009 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Florida Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı (postdoc) pozisyonunda “Endoskopik Kafa Tabanı ve Beyin Anatomisi” üzerine araştırmalar yaptım. 
 
2009 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü’nde uzman doktor olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda “mikronöroşirürji” doktora programında doktora eğitimine başladım. Aralık 2010 yılında “yardımcı doçent” liğe atandım. Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü’nde Prof.Rhoton Mikrocerrahi Nöroanatomi Laboratuvarı kuruluşunda görev aldım ve 2012 yılından itibaren yürütücülüğünü yaptım. 2010 yılında fonksiyonel Nöroşirürji alanında çalışmalar yaparak fonksiyonel ve steriotaktik ameliyatlar yapmaya başladım. Ekim 2011 – Haziran 2012 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü müdürlüğü yaptım. 
 
Aralık 2012 tarihinde Doçent oldum. 2012-2016 yılları arasında Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü Gamma Knife Ünitesinin yürütücülüğünü yaptım. Türk Tabipler Birliği, Türk Nöroşirürji Derneği, Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği, AANS (American Association of Neurological Surgeons),Türk Nöroşirürji Derneği Cerrahi Nöroanatomi Öğretim ve Eğitim Grubu Üyesi, CNS (Congress of Neurological Sciences), The Movement Disorders Society, Türk Nöroonkoloji Derneği, Kafa Tabanı Derneği gibi beyin cerrahisi alanında prestijli derneklerin üyesiyim ve bazılarının yönetim kurullarında görev aldım.
 İlgi ve bilimsel araştırma alanlarım Nöroanatomi, Endoskopik kafa tabani cerrahisi, Fonksiyonel Nöroşirürji ve Nöroşirürjide Beyin Damar Hastalıklarının Moleküler Biyolojisi ve Genetiği'dir. 
 
Clinical Anatomy, Journal Medical Casereports, Pamukkale Tıp Dergisi, Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi, Tübitak Türk Tıp Bilimleri Dergisi, Turkish Neurosurgery dergilerinde hakemlik yaptım. 9 adet bilimsel toplantı organize ettim. 47 adet SCI ve SCI expanded’e giren uluslararası dergilerde yayınlanmış makalem mevcut. 33 adet uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildirilerim yer almaktadır. 2 adet uluslararası kitaba bölüm yazdım. Ulusal dergilerde ise 10 adet makalem var. 159 adet ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler yaptım. 41 kez uluslararası ve ulusal toplantılarda “davetli konuşmacı” olarak konferanslar verdim. 22 adet uluslararası konferansa katıldım. 22 adet ulusal kongre ve 31 adet ulusal ve uluslararası sempozyuma katıldım. Bazılarında eğitmen olmak üzerine toplam 36 adet uzmanlığım ile ilgili kurslarda yer aldım. İyi derecede İngilizce biliyorum, evli ve 3 çocuk babasıyım.